Стил на денот: Шанел чанта, ала Одри Хепберн панталони и вамп очила - Меган Маркл како вистинска модна икона

Фото: MEGA / BACKGRID / Backgrid USA / Profimedia


Меган Маркл никогаш не изгледала подобро

Иако неа и нејзиниот сопруг принцот Хари ги следат скандали на секој чекор, Меган Маркл деновиве беше фотографирана во Холивуд кога излегуваше од луксузен ресторан каде уживаше во ручек со своите пријатели.

Фото: MEGA / BACKGRID / Backgrid USA / Profimedia


Меган за оваа пригода избра црн дамски аутфит составен од капут и капри панталони, кои ги освежи со бели „mules“ папучи и скапа Шанел чанта. Од накит носеше прекрасни бисерни обетки, додека на лицето имаше вамп очила за сонце, а косата ѝ беше залижана во пунџа која само го истакнуваше нејзиното убаво лице.

Фото: MEGA / BACKGRID / Backgrid USA / Profimedia


Фото: MEGA / BACKGRID / Backgrid USA / Profimedia

Извор: stil.kurir.rs