Стил на денот: Шарлиз Терон во смарт-кежуал комбинација со цветна маска

Актерката Шарлиз Терон скоро и да нема модни „утки“. Овојпат за вечера со своите најмили избра смарт-кежуал комбинација која не освои.

Црн свилен фустан со сако, бели патики на платформа, марама, и изглед заокружен со тренди маска со цветен дезен.