Стил на денот: Софија Вергара во џемпер за најхрабрите

Долгиот џемпер со линии кој совршено ѝ стои на американската актерка и модел Софија Вергара е нашиот избор за стил на денот. 

Ова впечатливо парче искомбинирано со скинати фармерки и сандали со високи потпетици немаат храброст да го носат сите девојки и жени, но на ѕвездата од хит-серијата „Модерно семејство“ совршено ѝ стои и е ултра модерно.