Стил на денот: Совршен стил за покрупни дами инспириран од Мелиса Меккартни

Омилената актерка од популарната серија „Bridesmaids“, Мелиса Меккартни беше избрана за Народна икона за 2018-та година од страна на „Е“. 

Мелиса на настанот изгледаше одлично. Минималистички стил со проверената црна боја, разигран со долго сако со бели детали.

Копчињата на средина визуелно го намалуваат нејзиниот струк, и ова е дефинитивно совршен избор за покрупни дами.