Стил на денот: Среда во елегантна црно-бела комбинација

На секоја дама ѝ се случило да дојде во ситуација да каже „Немам што да облечам, без разлика на тоа што плакарот е полн со различни парчиња облека. Доколку и денес не знаете што да носите или мислите дека немате што да облечете, потпрете се на безвременската црно-бела комбинација.

Ние ви предлагаме бели панталони со широки ногавици, црна тренди маичка, сандали и мала црна плико чанта.

Фото: Инстаграм