Стил на денот: Тамара Драгичевиќ го комбинира омилениот шал на три различни начини

Омилениот зимски аксесоар - шал, покрај тоа што ќе изгледате модерно, ќе ве стопли на овие минусни температури.

Тамара Драгичевиќ - убавата актерка кој ја толкува улогата на Силвана Арменулиќ во филмот „Тома“ ни носи супер идеи како да комбинираме еден ист шал со различни комбинации.

Тамара има омилен шал кој го комбинира на три различни начини, односно со различни капути, бои и дезени и изгледа совршено. 

Со црн капут и ролка + зимска капа

View this post on Instagram

A post shared by Tamara Dragičević (@tamaradragicevic)


Со сино-кафеав кариран капут


Со црвен капут, бела кошула и панталони во зебра принт

View this post on Instagram

A post shared by Tamara Dragičević (@tamaradragicevic)фотографии;instagram