Стил на денот: Тамара Драгичевиќ во фустан инспириран од морето

Актерката Тамара Драгичевиќ во совршен летен фустан - за дневни летни авантури или за долги вечерни прошетки.

Познатата актерска двојка Петар Бенчина и Тамара Драгичевиќ - еден од најскладните бракови на српската актерска сцена, вчера заеднички се појавија на настан, каде сите погледи беа насочени кон актерката Тамара која изгледа прекрасно во фустан инспириран од морските бои.

Фустанот е со линии, во морска сина боја, а таа го искомбинирала со бели салонки за посвечен изглед.

фото:Instagram

фото: Mateja Stanisavljevic/ATAImages