Стил на денот: Топ три парчиња за почеток на есента во комбинација на Тамара Калиниќ

Нејзиниот стил станува се подобар и подобар секој ден, а ова е нејзиниот избор кога станува збор за парчиња облека за есен...

Иако не живее во Париз од грабежот на становите, Тамара успева да продолжи да ја гради својата успешна кариера на релација Париз-Милано-Лондон и полека се подготвува за Модната недела во Италија. 

За ова е потребен посебен избор на тренди парчиња кои ќе се приближат кога ќе се појави на модни настани, а ние веќе успеавме да фатиме неколку парчиња кои таа „не ги соблекува“ и мислиме дека се одлични за почетокот на есента.

*Цветен мини фустан со долги ракави

View this post on Instagram

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara)* Блејзер*Мокасини

View this post on Instagram

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara)
Foto: Instagram / Tamara