Стил на денот: Удобни панталони совршени за на патики или високи потпетици

Минатата година „street style“ модата ја преплавија предимензионални капути, тренерки и блејзери. Може слободно да кажеме дека удобноста и лежерниот стил е првата работа која го карактеризира овој стил, но на повидок е и нов тренд.

Имено бројни инфлуенсерки во својот секојдневен стил комбинираат предимензионални деловни панталони. Спојот на кежуал и деловен изглед со вакви панталони е совршен за да изгледате средено, а во исто време да се чувствувате удобно.


Фото: Instagram