Стил на денот: Водителката Јована Стојменовиќ за чиста 10-ка на плажа

Овој изглед дефитивно е одлличен избор за и на плажа да ги привлечете сите погледи кон себе.

Водителката Јована Стојменовиќ, која на сите ни е добро позната од утринската програма на Сител телевизија, дефинитивно им пркоси на годините. Нејзиното одлично извајано тело е мотивација за многумина за тоа како треба да изгледа една дама која е на нејзина возраст.

За секоја прилика е совршено стилизирана, а својот одличен вкус за мода го покажа и додека е на летен одмор. Имено, додека ужива на песочните плажи, Јована покажа модна комбинација за чиста 10-ка.

Црниот едноделен костим за капење, го искомбинира со црна долга наметка. Целата комбинација ја разигра со шарената марама, која ја има врзано на главата, како и со алката за нога со школки.

View this post on Instagram

A post shared by Jovana Stojmenovic (@jovana_na_na_na)


фото: Принтскрин / Инстаграм