Стил на денот: Водителката Сања Савеска во сако кое ќе ја одбележи зимата

Викендов наша модна инспирација е водителката на шоуто „Брза кујна“, Сања Савеска. Таа е дама која секогаш изгледа добро и жена која внимава на својот изглед, а неодамна на својот профил на Инстаграм сподели фотографии на кои носи црвено карирано сако. 

Моделот, бојата и дезенот се совршено парче облека за претстојните новогодишни празници. Оваа сако одговара со фармерки, панталони, здолниште... како и да го искомбинирате нема да погрешите.Фото: Инстаграм - Сања Савеска