Стил на месецот: Црн краток фустан со необичен крој за свечена пригода

Месец мај најави почеток на сезоната на свадби, а доколку веќе имате покана и се двоумите што да облечете- едноставен краток фустан во црна боја е секогаш добар избор.

Проверена комбинација, на која може да играте со високи потпетици или чанта во ефектна боја од оние кои се во тренд во моментов.

*кликнете на фотографијата за повеќе информации

Необичниот крој на овие два модели од брендот Манго, ќе направи да блеснете на свечената пригода на која ќе присуствувате.

*кликнете на фотографијата за повеќе информации


*ПР објава