Стил на месецот: Џенифер Лопез во Венеција со стајлинг кој ги засени сите (ФОТО)

Холивудската starвезда ennенифер Лопез вчера пристигна во Венеција за да присуствува на ревијата на D&G.

Сепак, покрај волшебните парчиња кои во основа беа цветни дезени и доста шарени, вниманието го привлече кафтанот, кој фантастично се вклопи во целокупната идеја за комбинацијата на облека.Но, тоа не е се, освен златни сјајни чевли со високи потпетици и чанта во иста нијанса, накитот на неа донесе сосема нова и гламурозна димензија во нејзиниот стајлинг.

View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)
Тијарата што ја носеше Џенифер, како и целата шминка и фризура, придонесоа таа да изгледа толку заводливо што ги остави сите потполно без здив. Таа повторно покажа зошто важи за една од најатрактивните и најубавите жени на денешницата.


Фото: Инстаграм / Официјален профил Џенифер Лопез