Стил на месецот: Комбинацијата со ленени панталони на Ана Ивановиќ можете да ја носите за речиси секаде ова лето

Ана Ивановиќ, поранешната тениска ѕвезда, е олицетворение на беспрекорниот стил на кој многумина му се восхитуваат

Овој пат Ана се одлучи за опуштено издание, со бели ленени шорцеви кои станаа ѕвезда на нејзиниот стајлинг.

Нејзиниот избор на парчиња облека не само што зрачи со елеганција, туку со себе носи и доза на неограничена слобода и удобност. Белите ленени шорцеви со својата леснотија и неправилност стануваат симбол на слободен дух и опуштена елеганција.

View this post on Instagram

A post shared by (@anaivanovic)


Ана Ивановиќ во ова издание не само што го истакнува својот моден вкус, туку и испраќа силна порака за важноста на удобноста и самодовербата во секојдневниот стил.

Така, белите ленени шорцеви се незаменлив дел од летниот стил, обезбедувајќи удобност и софистицираност.

Ана ги комбинира со маичка во кафена боја и бели патики, создавајќи хармоничен и модерен изглед.

Оваа комбинација е совршена за различни пригоди, било да се тоа дневни забави, прошетки или дури и вечерни излегувања.


Извор: glossy.rs