Стил на месецот: Ова ќе бидат најмодерните чизми претстојната сезона

Каубојските чизми срамежливо почнаа да се враќаат на модната сцена неколку сезони за да доживеат вистински бум оваа есен.

Ако деновиве истражувавте модни профили на Инстаграм, тогаш сигурно не сте го пропуштиле моделот на чизми што доминира со есенските стајлинзи - каубојски чизми.

Впечатливиот модел на чизми се врати во одличен стил на модната сцена и веднаш мора да кажеме дека никогаш не биле попривлечно.

Акцентот е ставен на најразиграните, весели варијанти кои вклучуваат различни нијанси и дезени и изгледаат кул и ефикасно, се разбира доколку знаете како да ги носите.

Овие модели ќе ја освежат секоја, дури и најздодевната комбинација, но ако не сте сигурни како да ги носите, еве неколку кул идеи:

Фото: Инстаграм/Instagram / casualnihilism