Супер детокс по празниците: Минус три килограми за 3 дена

Одлично за топење на маснотии во стомакот и забрзување на метаболизмот.

Овој освежителен пијалак ќе го направите многу лесно, а наводно многу брзо ги раствора мастите, особено оние на стомакот. На порталот „Be Happy For Lifе“,тврдат дека е можно да се изгубат три килограми за три дена - вреди да се проба.

Покрај растворањето на масните наслаги на желудникот, овој пијалак е одличен и за забрзување на метаболизмот.


Начин на подготовка: Земете грст до два свеж магдонос и исечкајте го во сецко. Исцедете сок од еден лимон и додадете го во сецканиот магдонос. На крај додадете половина чаша вода и добро промешајте.

За оптимални резултати, оваа смеса треба да се пие на празен стомак пет дена, секое утро. Потоа правете пауза од десет дена, а потоа повторно.

Патем, магдоносот е познат по своите лековити својства и е одличен диуретик, помага при надуеност, стимулира исфрлање на токсините од организмот ...Можеби ќе ве интересира:

Мајка на шест деца изгуби 75 килограми за една година: Ја откри тајната на нејзиниот успех