ТАЖЕН БИЛ ЖИВОТОТ НА МОМЧЕТО КОЕ ПОЧИНА НА СЦЕНА ВО СРБИЈА: Мајка му умрела, познаниците раскажуваат детали

Младото момче Вељко Ратковиќ (21), член на КУД „Краљевачка ризница“, кој ненадејно почина синоќа околу 21 часот за време на настапот на настанот „Купусијада“ во Мрчајевци, како што „Блиц“ неофицијално дозна од блиска личност во овој случај, починал од наркотици што предизвикале срцев застој. Наводно тој имал тежок живот од раѓање.

- Вељко имаше тежок живот и беше зависник со години. Ја загубил својата мајка кога имал само една година. Тој порасна сам со својот татко. Нема браќа и сестри ... - наведува соговорникот на Блиц и додава: "Најтешко ни беше кога требаше да го повикаме татко му. Тој, маченик, се појави за 15 минути. Трчаше целиот вознемирен, скршен од болка, плачеше гласно за неговиот син единец. Никогаш нема да го заборавиме неговиот плач.

Очевидци на оваа трагедија, поточно, членови на споменатото Културно -уметничко друштво, во кое несреќниот Вељко свирел на флејта, за „Блиц“ велат дека не можат да се соземат од шокот што го доживеале вчера. Повеќе прочитајте на Фактор.мк