Вака изгледав во 2012 година, а потоа направив 50 пластични операции и ме викаат Барби од Ирак: Никој веќе не ја препознава, а опсесијата со куклата отиде предалеку?

Далија Наим е позната ирачка водителка и актерка, а вниманието на европските и американските медиуми го привлече откако откри дека направила околу 50 козметички корекции за да го добие сегашниот, многу впечатлив и препознатлив изглед. 

Оваа 30-годишна девојка ја нарекуваат и „ирачка барбика“, а тоа и била целта - да наликува на познатата кукла, а додека таа е задоволна од резултатите, многумина не се согласуваат со тоа.

На интернет нема многу стари фотографии од Далија, но оние што се достапни покажуваат дека таа изгледала многу поинаку пред десет години. Потоа открила пластична хирургија и станала зависна од неа - имала најмалку 43 процедури, веројатно повеќе, што резултирало со претеран, вештачки изглед.

(пред многубројните операции)

Оваа актерка, која на Инстаграм ја следат околу милион луѓе, има долга, руса коса, силикон во устата и многу мал, зашилен нос и густи темни веѓи. Јасно е и дека обликот на вилицата и брадата не се природни, туку дека ги коригирала со разни естетски процедури.

Госпоѓицата Наим имаше и операција на градите и бразилско зголемување на задникот, а одржува и многу колоритен и препознатлив моден стил. Таа не е љубител на разголени изданија, во согласност со традицијата на нејзината земја, но верна е на светлите бои и интересните принтови.


И додека Далија е горда на титулата „ирачка барбика“ и редовно ги споделува своите видеа и фотографии на социјалните мрежи, јавноста има тенденција да ја критикува и да споделува сурови коментари.

View this post on Instagram

A post shared by (@dalia_naim1)


„Ти си ѓаволска Барби“, „вистинско зомби“, „Ти треба божја помош“, „Што си направила со себе“, „Барби од хорор филм“, се само дел од навредите што ги добива секојдневно.

Извор: zena.blic.rs