Венера е во Овен до 29 април: 4 хороскопски знаци ќе доживеат големи промени во љубовта

Оние знаци за кои Венера е одговорна за љубовта се проследени со големи промени овој месец.

Продолжува „месецот на кармата“, кој не може да не влијае на љубовните заедници. Астрологот Јулија Лифанова даде прогноза што ќе се случи со оние знаци на кои Венера е одговорна за љубовта и хороскопот.

Овен

Венера, владетел на вашиот партнерски сектор, се поврзува со Идниот јазол во вашиот знак на 18 и 19 април!

Ова дефинитивно може да доведе до средба со личност која ви ја донела самата судбина или да се запознаете со поранешен партнер. Работата е што на овие датуми, ретроградниот Меркур ќе биде во врска со Венера, што може да донесе повик од бивши, вести или случајна средба.

Но, бидете сигурни: ако нешто романтично ви се случи на 18 и 19 април, тогаш дефинитивно тоа е влијанието на универзумот! За оние Овни кои се веќе во брак, ова може да значи појава на нови договори во врската. На пример, може да одлучите да започнете да живеете заедно.

Бик

Венера е вашиот владетел, така што секој нејзин транзит има апсолутно судбоносно влијание врз вашиот живот. Во овој случај, од 18 до 19 април, можете да започнете да комуницирате со личност од вашето минато, без разлика дали живее во странство или имате тајна врска со нив на интернет.

Ќе ви биде важно да разјасните некои финансиски обврски и на крајот ќе ја постигнете целта. Во спротивно, вашиот партнер може да одлучи да го направи следниот чекор во вашата врска на 25 мај, кога Марс ќе дојде до точката на затемнување. Затоа, не грижете се ако 18-19 април дојде недоразбирања . Ситуацијата треба да созрее!

Девица

Вашиот владетел Меркур ќе биде во врска со Венера од 18 до 19 април, што значи дека би можеле да имате важен состанок со партнерот.

Најверојатно станува збор за личност која предизвикува сериозна физичка привлечност или вие и вашиот сопружник ќе одите кај семеен психолог.

Ова е одлично решение кое ќе разјасни многу во вашата врска. За невенчаните Девици, 18-19 Април може да донесе активен додворувач кој ќе флертува со вас доста агресивно.


Следна страна