Весна Змијанац се всели во нов стан од 350.000 евра: Во самиот центар на Белград, погледнете каде ужива сега (ФОТО)

Весна Змијанац неодамна купи нов имот, додека зградата се уште беше во изградба и сега конечно се е готово, па се всели.

Весна Змијанац, која изјави дека не планира да оди во пензија, неодамна купи уште еден имот во Белград, за кој, како што пренесуваат медиумите, платила 350.000 евра. Така таа се преселила од Врачар на „Кнез Милош“, а станот се наоѓа во нов луксузен комплекс, на местото каде порано била американската амбасада.

Цената за квадрат на оваа локација е 4.000 евра, а Весна Змијанац избрала голем стан од 90 квадрати. Како некој што со години инвестира во недвижнини, сакала да има стан во строгиот центар на градот за да ѝ биде се блиску, особено сега кога многу време поминува со внуците. 

Весна го продала станот во Вождовац, а потоа го купила овој нов, додека бил во изградба, а со тоа и поевтин. Тимот архитекти работел на секој детал. Станот е простран, има голема дневна, трпезарија и кујна, две купатила, две спални соби и две тераси. Зградата има портир, видео надзор и обезбедување. Комплексот е украсен со зеленило, па го обезбедува потребниот мир и приватност, кои биле од големо значење за Весна, со оглед на нејзината популарност и препознатливост.

Пејачката долго чекала да се завршат сите работи за да се всели во новиот имот, а кога се е готово и веќе не престојува во станот во Врачар, камерите на „Папарацо лов“ покажуваат, која ја придружува пејачката до новиот стан, во кој отиде по настапот во Скадарлија.

извор:mondo
фото:printscreen/paparazzolov/youtube