Викенд хороскоп: Ракови- има надеж, Рибите со проблеми, а Водолиите уживанција

ОВЕН

Претстојниот викенд може да го искористите за одмор. Нема да ве очекуваат некои посебно важни случувања ниту на едно поле во вашиот живот. На вас ви претстои еден од помирните викенди во последно време.

БИК

Викендот ќе ви донесе многу причини за загриженост. За жал, викендот нема да ви ги донесе позитивните случувања на кои се надевате, туку ќе ви донесе некои проблеми со кои нема да можете лесно да излезете на крај. Нема да ви биде лесно.

БЛИЗНАЦИ

Во текот на викендот нема да ви биде убаво, туку ќе бидете многу лошо расположени. До вас стигнуваат многу негативни случувања. Всушност, викендот ќе ви го одбележат бројни несогласувања кои ве очекуваат со многу личности кои ви значат.

РАК

Викендот ви носи многу мир, но и многу среќа. Во текот на викендот нема да ви се случува ништо лошо, туку ќе ви се случуваат разни убави работи. Нема никакви дилеми дека претстојниот викенд ќе го поминете во прекрасно расположение.

ЛАВ

Во текот на викендот ќе успеете да направите нешто многу значајно. Ќе успеете да решите многу големи проблеми. Многу ваши проблеми ќе престанат да постојат, како ништо да ги немало, што многу ќе ви значи.

ДЕВИЦА

По многу долго време ве очекува викенд кој ќе ви ги исполни очекувањата. Имено, ви претстои викенд кој носи многу убави работи. Викендот ќе ви донесе случувања со кој ќе може да бидете и повеќе од задоволни.

ВАГА

Драги Ваги, едно е сигурно, а тоа е дека викендот нема да ви донесе проблеми. Вие ќе бидете под заштита на ѕвездите и поради тоа не ве очекуваат никакви негативни случувања. Викендот ќе ви го одбележи среќа.

ШКОРПИЈА

Вие во текот на викендот ќе бидете во можност да решите бројни проблеми со вашите драги личности, а тоа ќе ви тргне од рака, само ако покажете подготвеност за компромис. Навистина би требало да поминете преку некои работи.

СТРЕЛЕЦ

На вас викендот ќе ви биде напорен и тежок. Ќе ви донесе разни негативни случувања. Прво една личност која ја сакате ќе ве разочара, па потоа ќе пристигне уште една сосема неочекувана парична загуба кој ќе ви падне тешко.

ЈАРЕЦ

Вистински изненадувања ве очекуваат во текот на викендот. Разни работи ќе ве изненадат. Прво ве очекува еден неочекуван успех, а потоа вашиот партнер ќе направи нешто што одамна ви ветил и тоа многу ќе ви значи.

ВОДОЛИЈА

Викендот ќе ви донесе само среќа и вие во текот на него само ќе уживате. По долго време ви претстои викенд кој нема да ви донесе ништо лошо. Во текот на викендот ве очекуваат само бројни убави случувања.

РИБИ

Викендот ви носи проблеми кои и нема да можете лесно да ги решите. За жал на вас ќе ви се случуваат разни негативни работи кои нема воопшто да ви се допаднат, а посебно ќе ве изненади вашиот партнер со една постапка.