Во боја на страста, а може да сокрие до 10кг: Трик на „најтажната европска принцеза“ за беспрекорен изглед во есен и зима

Принцезата Шарлин од Монако се појави во прекрасно монохроматско издание, а нејзиниот капут беше избран со големо внимание и е одговорен за wow ефектот што го постигна.

Кнежевството Монако деновиве почна да го слави Националниот ден на Монако, а првиот настан на кој се собра владејачкото семејство беше богослужбата во катедралата Пресвета Богородица.

View this post on Instagram

A post shared by @royalfamily_archiveИако се собраа сите истакнати членови на семејството, најголемо внимание привлече принцезата Шарлин од Монако, која во последните години е најпозната како „најтажната принцеза на Европа“, но нејзината насмевка покажува дека оваа „титула“ повеќе не ѝ одговара.


Сопругата на принцот Алберт Втори изгледаше како и обично божествено, а за оваа прилика избра монохроматски стајлинг, кој нормално е нејзин редок избор. Сепак, дури и кога носи една боја, Шарлин знае како да остави впечаток, а овој пат нејзиното главно оружје беше раскошната црвена боја.

Принцезата ги поздрави граѓаните во елегантен капут во А-крој, модел со широки ревери кои паѓаат на рамениците и копче со дворедно закопчување, совршен ако сакате визуелно да ја стесните фигурата и да го скриете секој вишок во стомакот и колковите.

Со тоа комбинираше црвена блуза, чизми од модната куќа Маноло Бланик со високи потпетици и изработени од обрната кожа, а во истиот волумен имаше и беретка и елегантни ракавици.


Капут со А-линија – едноставно, но моќно парче за послаба фигура

Облеката во А-линија вклучува модели чии колкови се пошироки од рамената, а таквите парчиња се одличен начин за „подигнување“ на струкот, така што фигурата изгледа многу витка.

Доколку не сакате претерано да го потенцирате стомакот, колковите и задникот, овој крој е одличен начин да бидете суптилни во врска со тоа, па дури и ако немате проблем со вишокот во тој дел од телото - ефектот е дефинитивно одлично.


Капутите во А-линија стануваат сè попопуларни во последниве години, а обично се препорачува некој детаљ да го привлече вниманието кон горниот дел од телото за да се постигне рамнотежа, па најчесто се носат со впечатлив шал или, како што прави принцезата Шарлин со брош.Исто така, голема помош за издолжување на фигурата се вертикалните детали, како што се шарите, наборите и шевовите, благодарение на кои половината уште повеќе се истакнува и создава оптички илузии на издолжена фигура.


ФОТО: Инстаграм принтскрин