Сања Кужет имала 18 килограми повеќе: Сега водителката откри што престанала да јаде за да добие витка фигура

Фото насловна:  Инстаграм/Сања Кужет

Освен консумирање здрава храна, водителката и активно тренира

Водителката Сања Кужет е една од оние јавни личности кои можат да се пофалат со совршена линија, но сега призна дека не било секогаш така.

Имено, Сања откри дека водела битка со вишок килограми, како и дека била најдебела за време на бременоста.

- Елиминирав леб од исхраната. Во принцип, јас не јадам јаглехидрати, бидејќи едноставно бегаме од нив. Првото нешто што се откажав беше тоа прекрасно, топло пециво, кое толку многу го сакав. Верувајте ми, ќе ви биде полесно ако во работните денови сте без јаглехидрати, бидејќи тие влијаат на нашиот сон. Кога ќе се ослободите од сè што ви пречи на здравјето, ќе видите дека тоа ќе влијае поволно и на вашиот изглед - открила Сања.

- Никогаш не сум била голем обожавател на слатки. Штом почувствувам пад на шеќерот, јадам овошје. Понекогаш земам и јагоди со шлаг, тоа е одлично за мене - изјави водителката за HitInformer.

Сања спомена дека покрај тоа што се храни здраво и се грижи за својата диета, и тренира напорно.

- Активно играм тенис веќе една година и тоа многу ми помага да останам витка. Тој спорт е моја љубов од моите помлади денови, но претходно немав време да му се посветам. Благодарение на тенисот, имам повеќе енергија за вежбање и да бидам во добра форма - заклучи таа.


Можеби ќе ве интересира:

Љубов како од филм: Водителката Сања Кужет и партнерот се засакале 10 години по првата средба