За него почнува плодна сезона: Тамара Глоба откри кој знак ја носи титулата „среќник“ летово!

Сите со нетрпение го очекуваат летото, а само еден знак навистина има причина за славење

Судејќи по температурите, летото е веќе тука. Оваа сезона од годината носи радост за многумина, па сите со нетрпение ги очекуваат топлите денови, уживајќи на плажа, капење и уживање.

Сепак, летото нема да биде знак за уживање и успех за сите. Има и такви знаци кои едвај чекаат да заврши.

Рускиот астролог Тамара Глоба даде астролошка прогноза за најсреќниот знак на Зодијакот за летото 2024-та година.

Таа вели дека оваа година тоа е - Бик. Според прогнозите на Глоба, ова лето претставниците на ова соѕвездие ќе се чувствуваат како победници, ќе успеат буквално во сѐ.

Како што објасни астрологот, тоа се должи на транзитот на Јупитер во знакот Бик. Оваа планета, забележа Глоба, носи успех, благосостојба и просперитет.

Слободните Бикови ќе имаат среќа во љубовта - ќе ја запознаат својата личност со која можат да изградат силна заедница. Оние Бикови кои имаат семејство ќе можат да го усогласат својот однос со својот партнер и да решат некои долгогодишни конфликти.

Биковите ќе имаат одлична можност да заработат пари. Во принцип - можете да добиете на лотарија, да добиете неочекуван бонус или скап подарок. Освен тоа, некој кој долго време ви должи пари, на крајот ќе ви ги врати.

Новите проекти на Бикот ќе бидат успешни, важно е само да ја слушате вашата интуиција, таа ќе ви каже по кој пат да одите.

Извор: glossy.rs