За трикот на Џенифер Анистон ви требаат нула денари, а ќе имате екстремен волумен во косата: Треба само да го направите ОВА!

Откако се појави фризурата на Рејчел Грин, имаше контроверзии за косата на Џенифер Анистон.

И покрај тоа што деведесетите се далеку зад нас, сведоци сме на враќање на модните трендови, а споменатата фризура, која овојпат беше комбинирана со шишките на познатите Брижит Бардо, е само една од многуте.

Сепак, класичната фризура на Рејчел повеќе не е актуелна како порано, но секоја нова фризура на Џенифер Анистон брзо станува хит.


Таа моментално има топла нијанса на кафена коса и има слоевити прамени кои го врамуваат нејзиното лице.

Сепак, тој волумен на Рејчел е нешто по што, без разлика на обликот на косата, многу жени копнеат.

Џен откри дека фризурата и била многу тешка за одржување, објаснувајќи дека кога нејзиниот фризер и ја средувал косата секогаш изгледала одлично, но кога се обидела сама да го направи тоа изгледало страшно.


Сепак, оттогаш многу нешта се променија, бидејќи таа најде трикови за совршено да ја обликува косата. Таа дури сподели една од нив на Инстаграм, покажувајќи што прави за да ѝ даде волумен на косата што и трае.

И најдобро од сè, ќе ви треба само лак и фен!


Фото: Инстаграм/ Youtube - screenshoot

Здолниште и панталони во едно: Џенифер Анистон во црни панталони кои би ги носеле и најтврдокорните љубители на здолништа (ФОТО)