Здрав и вкусен појадок за само 3 минути: Откако ќе го пробате, никогаш повеќе нема да купите утрински оброк во пекара

Здравиот почеток на денот започнува со здрав утрински оброк, сè што треба да направите е да одвоите 3 минути

Брзиот и здрав појадок што може да се подготви дома и да се однесе на работа ги вклучува следните состојки:

Јајца (количина по желба и потреба)

спанаќ (количина по желба и потреба)

сладок компир (рендан)

сол и црн пипер

куркума

кисела павлака

масло


Подготовка: На врело масло пропржете го ренданиот сладок компир. Додека се пржи слаткиот компир, изматете ги јајцата во кои сте додале павлака, зачини и спанаќ. Истурете сè на тавата врз слатките компири и мешајте 2 минути. Наздравје!


*пр-објава

Извор: stil.kurir.rs