Злато Поље – Најдоброто од природата

Секој од нас има омилена форма на тестенини и сос што ги воодушевува семејството, пријателите и сите оние со кои споделуваме оброци преку социјалните мрежи. Кога избираме тестенини, важно ни е производот да биде квалитетен, полн со вкус и иновативни состојки за да можеме да создадеме вкусни, но во исто време и привлечни јадења. Сето тоа го обединуваат тестенините на Злато Поље.

Тестенините Злато Поље се направени од природни и докажани состојки на кои можете да им верувате и обезбедуваат квалитетен оброк во секој дел од денот. Едноставно го обединуваат НАЈДОБРОТО ОД ПРИРОДАТА.

Со три различни типови на тестенини: со јајца, дурум и интегрални Злато Поље е синомим за различностите во современиот начин на живеење.

Пронајди го својот омилен тип/вкус на тестенини

ПЕНЕ СО ЈАЈЦА

Популарноста на пене тестенините со јајца не е само празен муабет! Ако барате висококвалитетни тестенини вие сте го направиле вистинскиот избор. Јајцата овозможуваат повеќе хранливост додека. Ако очекувате многу од тестенините, пене нема да ве разочара!Ребрестата површина и шупливиот облик овозможуваат да се спои со сосот однатре и однадвор, така што сите ваши залаци ќе бидат полни со состојки и арома.

Печената пене паста од Злато Поље дава еден поинаков шмек!

ФУСИЛИ

Фусилите дурум или со јајца имаат многу комбинации, а уште повеќе имиња. Од тврда пченица (дурум), за да не се преварат и да не ја губат формата или пак со јајца. Добри се и со топли сосови како и во ладните салати. Практични, квалитетни и вкусни тестенини - сосема е разбирливо што многу ви се допаѓаат!  

Со малку фантазија и многу љубов, со Злато Поље може да приготвите веге паста по теркот на светските ресторани!

РЕЗАНЦИ

Вистинското име на овие резанци, tagliatelle con mais, звучи многу комплицирано, па едноставно ги нарековме Златица. Направени од комбинација на висококвалитетно тврдо брашно и пченкарно брашно, тие се препознатливо златно-жолти по боја и полни со вкус. Се виткаат во гнезда кои лесно можете да ги извадите од кесичката и да ги дозирате додека готвите, а се варат само четири минути. Златото не е само она што сјае, туку и она што ја прави вашата кујна побогата!

Со резанците на Злато Поље никогаш полесно до здрава, протеинска паста!

ШПАГЕТИ СО ЈАЈЦА

Бројот пет не е само знак за дебелината на оваа шпагети, туку и за нејзиниот квалитетен рејтинг, судејќи според коментарите на сите што ги пробале. Збогатени со јајца за да бидат уште похранливи, ќе имаат добар вкус во различни комбинации. Зачинети со квалитетно маслиново масло и медитерански ароми, добро ќе се лижат прстите, а со сос како што е популарното болоњезе, ќе станат вистински медитерански деликатес. Одлични за брзи рецепти од само 10 минути. Пробајте го, па оценете го сами..

ИНТЕГРАЛНИ ПЕНЕ

Овие пене ригата го снабдуваат вашето тело со три пати повеќе влакна од обичните тестенини, а можете да сметате и на повеќе протеини, минерали и витамини. Работи одлично со сите сосови и додатоци, а крајниот резултат секогаш ќе го задоволи едноставното правило – совршено полн вкус!

Рецептот за low calorie интегралната паста на Злато Поље е прв избор кога внимаваш на калориите. Инспирирај се за твојот следен оброк.


ПР објава