Астролозите ги нарекуваат „тајни романтичари“ во Зодијакот: Хороскопски знак кој сака со цело свое срце

Астролозите луѓето родени во знакот на Овен ги нарекуваат ‘тајни романтичари’, бидејќи на почеток не оставаат таков впечаток. Тие се многу реалистични и решени дека што знае да фрли сенка на нивните емоции, но кога ќе наидат на сродна душа, сите тие емоции и романса излегуваат од нив.

Тие се склони да ја опсипуваат својата сакана со внимание и нежност, особено кога се сами и кога никој не ги гледа. Кога сакаат некого, сакаат со цело срце.

Животот со Овен е многу возбудлив и динамичен, а од друга страна и многу безбеден. Партнерите знаат дека можат да се потпрат на нив во тешки животни ситуации и дека ќе се жртвуваат за нив доколку е потребно, пренесува Атма.

Овните знаат и дека се чувствуваат несигурни ако мислат дека некој може да го ’киднапира’ нивниот партнер. Тие имаат тенденција да изразуваат љубоморно незадоволство ако се чувствуваат како некој да флертува со личност што ја сакаат и со која се во врска.

Овните ја сакаат својата сродна душа само за себе, но понекогаш се премногу горди за да покажат дека им недостасува таа личност.

Овие се многу активни лица на кои им треба партнер со слични преференции, кој може да биде во чекор со нив. Покрај тоа, Овните имаат многу изразено его и сакаат да бидат во центарот на вниманието.

Кога станува збор за додворување, луѓето родени во овој знак сакаат да бидете смели и агресивни. Не барајте дозвола за бакнеж - само искористете го моментот. Колку е подиректен вашиот пристап, толку подобро.

Овните се чувствителни на пофалби. Тие сакаат да слушнат дека се најсекси меѓу присутните, најдобри во нешто… Ако штотуку запознавте Овен што ви се допаѓа, слободно спротивставете му се. Страсните дискусии делуваат како афродизијаци на нив.