Блогерката Стефанија Несторовска е бремена: На пресладок начин ја објави убавата вест

Познатата блогерка и инфлуенсерка Стефанија Несторовска на уникатен начин на јавноста и откри дека го очекува своето прво дете. Таа и нејзиниот сопруг Стефан со кого го кажа судбоносното „ДА“ овој октомври, за прв пат ќе станат родители.

Преку преслатко видео на Инстаграм откри дека е бремена 20 недели. Стефи блеска од среќа, а покрај објавата напиша: „Мала љубов, направена со љубов“.


Честитки!


Фото и Видео: Инстаграм

Можеби ќе ве интересира: 

Бајковито запросување во Дубаи: Блогерката Стефанија Несторовска кажа „да“ на романтична вечера (ВИДЕО)