Брижит Макрон и кралицата Летиција ги покажаа најсилните модни адути: Никогаш досега пожестока модна пресметка на двете икони на стилот (ФОТО)

Настан во Мадрид се претвори во моден фестивал.

Голем број познати дами присуствуваа на пробата на операта „Набуко“ од Џузепе Верди со главната музичка ѕвезда Кики Морентеи, во Кралскиот театар во Мадрид.


Меѓу нив беше и Шпанската кралица Летиција, која се појави во апсолутно беспрекорен фустан во А линија, во повеќе од популарната розова боја. Со изборот на токму оваа нијанса, една од најдобро облечените жени во светот покажа како овој тренд може да се следи на најдобар начин. Дека знае дека розевата е впечатлива во сите варијанти и дека треба да биде калена со подискретни модни детали, докажува и фактот што аутфитот го искомбинирала со чанта и чевли во неутрални тонови. Но, не се сомневавме дека Летиција го знае тоа.Во Кралскиот театар прошета и сопругата на претседателот на Франција, Брижит Макрон, која избра едноставен фустан со директен крој и нежна боја, комбинирајќи го со светкави чевли и елегантна чанта.


Ова е нејзиното одлично модно издание, а кога би требало да одлучиме кој е подобро стилизиран - таа или Летиција, тешко ќе ја донесеме таа одлука, но сепак би рекле дека шпанската кралица победи во „фото-финишот“. Летиција и Брижит се среќаваа на бројни јавни настани, ни се чини дека токму на овој се случи нивниот најголем моден судир.


фото: Инстаграм Screenshot