Часовник на неделата: Tissot PRX e за оние со страст за дизајн и око за генијалност

Унисекс часовник кој лесно се комбинира со елегантен и кежуал изглед...

Новиот Tissot PRX, часовникот e за оние со страст за дизајн и око за генијалност.

Колекцијата Tissot PRX е повторно издание на симболичен дизајн развиен во 1978 година, комбинирајќи експертиза и безвременски стил.

Часовникот PRX Tissot се карактеризира со дијаметар 40 mm, материјалот на ремчето е изработено од 316 L челик. Стаклото на овој часовник се карактеризира со сафирна боја и има антирефлексно своство, додека пак материјалот на куќиштето е изработено од 316 L челик. Унисекс часовникот имакварцен механизам и е водоотпорен (10 bar).

Откријте го новиот Tissot PRX, неговиот евокативен и тенок дизајн го прави бескомпромисно суштинско значење за сите ентузијасти за дизајн.

*кликнете на фотографијата за повеќе информации

Часовникот може да го најдете во продавниците на Божиновски или онлајн на нивната веб - страница.

*ПР објава