Чевлите ѝ се вонвременскa класикa, а сѐ лесно се копира: Црвено-белата комбинација на Јелена Ѓоковиќ е совршена за жешок летен ден

Семејството Ѓоковиќ моментално престојува во Велика Британија, каде Новак учествува на Вимблдон

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ во моментов се обидува да го освои седмиот трофеј на Вимблдон во Лондон, а со него е неговата највредна поддршка - семејството.

Сопругата Јелена, синот Стефан и ќерката Тара на спортистот му прават друштво во Лондон, а големо внимание привлече една фотографија која избраничката на Новак, која неодамна го прослави својот 36-ти роденден, ја сподели на социјалната мрежа Инстаграм.


Имено, Јелена позираше совршено стилизирана, а за оваа прилика избра комбинација од бела облека, со statement црвени парчиња!

Сопругата на Новак избра тесни бели панталони со малку пократки ногавици, за да се истакнат написите и обична бела маичка. Таа додаде црвен џемпер кој штотуку го нагрнала, а клучен дел од нејзината варијанта на облека се чевлите!

Имено, Јелена облекла едноставни мокасини во раскошна црвена нијанса, кои имаат бел ѓон и одлично се вклопуваат со нејзината модна комбинација, а станува збор за модел на престижна модна куќа за која е потребно да се издвојат околу 1.000 евра, пишуваат локалните медиуми.


Јелена Ѓоковиќ целата комбинација ја заврши со практична голема чанта во крем боја, додека косата ја завитка во мали локни. Станува збор за нешто полежерен дневен стајлинг со кој директорката на фондацијата „Новак“ не се нашминкала, а нејзините обожавателки се воодушевени од изгледот на Јелена.

- Вашата брановидна и виткана коса изгледа прекрасно! Тоа го поддржува твојот среќен став – и порача на Јелена актерката Јелена Михиќ.


Фото: инстаграм