Дневен хороскоп: Девицата во облаци, Рибите среќни, а Вие?

ОВЕН

Прилично сте загрижени за вашата работа. Околностите во кои се наоѓате тргнале во неочекуван правец. Уживајте во новите случувања со саканата личност. Овој ден е поволен за љубов. Избегнувајте внес на алкохол.

БИК

Не е добар ден за нова работа. Многу работи ве оптоваруваат сега и можете да погрешите во новите одлуки. Саканиот не покажува дека е подготвен на нешто посериозно, но и вие не сте. Можни проблеми со бубрезите.

БЛИЗНАЦИ

Забележувате промени во деловното опкружување што не ви одговараат. Следниот период ви носи предизвици. Влеговте во фаза на монотонија со личноста за која се грижите и не знаете како да ја промените. Грижете се за вашето здравје.

РАК

Пред вас е ден кога ќе имате понуди за работа. Подготвени сте да пробате нешто поинакво на ова поле. Доколку сте слободни, подготвени сте за љубовни авантури и нови познанства. Проблеми со тахикардија.

ЛАВ

Доколку се занимавате со приватен бизнис, следниот период би можел да ви донесе подобрување на заработката. Може да имате некои компликации кога станува збор за вашето емотивно поле. Грижете се за градите.


Следна страна