Дневен хороскоп за четврток: Среќни околности за Близнаците, што ве очекува Вас?

ЛАВ

Ако сакате да постигнете деловен успех, обидете се да покажете дека сте подготвени да работите напорно. Можеби ќе одлучите да ја прекинете врската од која не сте задоволни. Страдањето не е твојот силен адут. Нервниот систем е чувствителен.

ДЕВИЦА

Имате многу добри можности за промени во областа на работата. Ве очекува поволен период. Сакате врска во која ќе имате искрена взаемна qубов со партнерот. Барате вистинска qубов. Грижете се за болките во грбот.

ВАГА

Имате поддршка за да ги постигнете деловните цели што ви се важни. Можете да очекувате дека ќе успеете во вашите намери на ова поле. Подготвени сте да му покажете на партнерот искрени чувства. Уживате во физичка активност.

СКОРПИЈА

Избегнувајте повисоки инвестиции или деловни ризици бидејќи може да имате загуби во текот на денот. Покажете и на саканата саканост да се посвети на вашата врска. Избегнувајте алкохол и опијати.


Претходна страна  Следна страна