Дневен хороскоп: Успех за Водолиите а на кој знак ќе му оди се од рака?

ОВЕН

Ќе имате можност да најдете работа што ќе ги исполнува барањата што ги имате во оваа област. Ако ви се допаѓа личноста што ја запознавте неодамна, наскоро ќе имате шанса за промена. Мали проблеми со холестерол.

БИК

Финансиската состојба е проблем за вас. Работите на стабилизирање на приходите. Не сте подготвени за поголеми планови со вашиот сегашен партнер. Можно е да избегнете сериозна врска на некој начин. Грижете се за протокот на крв.

БЛИЗНАЦИ

Ви претстои период на прилагодување кога станува збор за нова работа. Не секогаш се сложувате многу добро. Ако сте во брак, може да очекувате малку потежок период во кој ќе има некои несогласувања. Можеби сте склони кон алергии.


Следна страна