Дневен хороскоп за 17 август: Љубоморен ден за Близнаците, Лавови-љубовта ви дава крилја

Лав

Вашата сила е многу нагласена денес и се зависи од вас, колку и да е тешко, ќе успеете да надминете се што ќе ви падне на патот. Љубовта ти дава крилја. Се чувствуваш добро.

Девица

Од рано наутро проблемот со желудникот се активира на нервна основа. Обидете се да не обрнувате внимание на озборувања на работа. Постар член од семејството ве оптоварува со своето здравје.

Вага

До крајот на денот внимавајте бидејќи некој упорно ве провоцира на работа. Вашата сила е во вашата дипломатија. Бидете фокусирани на себе и на вашите интереси.

Шкорпија

Во текот на овој ден најмногу ги набљудувате другите луѓе и не донесувате ненадејни одлуки. Обрнете внимание на можните проблеми со 'рбетот.


Претходна страна  Следна страна