Дневен хороскоп за 28 септември: Биковите ќе се впуштат во бурна љубовна авантура, додека Лавот ќе мора сериозно да внимава

Овен

Еден од вашите колеги гради ривалство со вас и е подготвен да ја поткопа вашата репутација. Пазете се од измами. Меѓу вас и вашиот партнер може да се појават сомнежи за искреноста на чувствата. Зборувајте за тоа отворено. 

Бик

Деловен пат може да ви донесе непредвидени околности. Ве очекуваат тешки деловни преговори. Запознавањето со Вага или Шкорпија лесно може да се претвори во бурна и страсна љубовна авантура. Настинка.

Близнаци

Реорганизацијата на компанијата во која работите може да донесе нови елементи во описот на вашите должности. Зголемен обем на работа. Партнерот може да ве критикува за нешто за што неодамна сте молчеле. Ве очекува период на криза на доверба. Пазете се од изгореници.

Рак

Непредвиден сплет на околности преку несигурен соработник, чиј надзор може многу да ве оштети. Односот со партнерот може да помине низ фаза на несогласувања и заладување. Потребни се дополнителни прилагодувања. Склоност кон повреди.

Лав

Успех ги чека оние Лавови кои соработуваат со странски земји или планираат да патуваат во друга земја на работа. Судбоносна средба и многу важни одлуки ја обележуваат атмосферата од овој период. Можно е да се официјализира врската. Склоност кон повреди.

Девица

Пофалби и признанија од претпоставените и колегите ќе го одбележат овој ден. Ве очекува важен деловен состанок. Слободните Девици очекуваат судбоносна средба со личност под знакот на Шкорпија или Бик. Пред вас е романтичен состанок. Нервоза.

Вага

Денеска потрудете се да бидете фокусирани само на работата, бидејќи постои можност за некој поголем превид. Вагите кои се во брак ги очекува период на криза на самодовербата. Негативните коментари од партнерот можат да ве исфрлат од страв. 

Шкорпија

Ако го направите вистинскиот деловен потег, со ваква планетарна поддршка, можете да постигнете огромен финансиски успех. Акцентот на денот е на зближување со личноста која сте ја запознале преку пријател. Бурна љубовна авантура. Јадете повеќе овошје и зеленчук.

Стрелец

Успех ги чека Стрелците кои се занимаваат со услужни активности, мода, дизајн. Ве очекуваат признание и популарност. Дружењето ви дава можност да запознаете личност која целосно ќе ве маѓепса. Љубов на прв поглед. Вие сте позитивни и сочувствителни.

Јарец

Пред вас е почеток на нова деловна соработка со некои пријатели. Планетите ви даваат поддршка за започнување приватен бизнис. Односот со партнерот добива на квалитет и сериозно размислувате за заедничката иднина. Се чувствувате одлично.

Водолија

Важен деловен состанок кој ќе го држите во тајност. Се подготвувате да ја победите конкуренцијата. Запознавањето со личност на забава не ви дава мир. Размислувате како да ѝ пријдете, а сега е вистинското време да го направите тоа. Несоница.

Риби

Ви се дава можност да остварите многу профитабилна деловна соработка со странство. Финансиски успех. Слободните Риби очекуваат љубов на прв поглед на патување. Таа личност можеби е некој што живее далеку од вас. Несоница.

Извор: glossy.espreso.co.rs