Дневен хороскоп за 30 септември: Деловен успех за Рибите, љубовна авантура за Шкорпиите

ОВЕН

Во текот на овој ден ќе дојдете во ситуација да ревидирате една од вашите деловни соработки. Договорот со соработниците ќе претрпи измена. Се повеќе размислувате за личноста која ја запознавте преку пријател. Ве очекува средба. Здравјето може да биде загрозено поради прекумерна изложеност на стресни ситуации.

БИК

Новите обврски на работа бараат совладување на нови знаења, па може да поминете низ период на образование. Подготвени сте да ја преминете границата на пријателство со личност кон која имате се посилни чувства. Можни се проблеми со крвотокот, циркулацијата, вените...

БЛИЗНАЦИ

Сложената работна ситуација денес може да создаде назадување во темпото на вашиот бизнис. Решете го проблемот тимски. Личноста која ви се допаѓа ја игра играта топло-ладно. Тешко ви е да заземете правилен став. Хормоналната нерамнотежа може да предизвика проблеми кај женските припаднички на овој знак.

РАК

Овој ден ви носи позитивна атмосфера на работа и конструктивен разговор со колегите. Успешна деловна зделка.Се чувствувате презаситено од стереотипното секојдневие помеѓу вас и партнерот. Фантазирате за заедничко патување. Можни се силни стомачни болки.

ЛАВ

Ретрограден Меркур може да создаде нарушување во плаќањата. Затоа е потребно внимателно управување со парите. Односот со партнерот ви станува постабилен. Се зголемува зближувањето меѓу вас.

ДЕВИЦА

Поради непредвиден сплет на околности, ќе мора да организирате вонреден деловен состанок. Ве очекува промена на планот. Помеѓу вас и партнерот може повторно да се појави стар проблем. Решете го со заеднички разговор. Вашето здравје може да биде загрозено ако продолжите да јадете нередовно.

ВАГА

Очекувате поддршка од влијателна личност која ќе ви помогне да пребродите нестабилен период. Донесувате одлуки на тимско ниво. Сакате да промените нешто во односот со партнерот. Бидете отворени за она што ве мачи. Можни се респираторни инфекции.

ШКОРПИЈА

Овој ден може да ви донесе успех во креативните професии и услужни активности, како и во работата со клиенти.  Ве очекува бурна љубовна авантура со личност која неодамна сте ја запознале преку пријател.

СТРЕЛЕЦ

Обидете се денес прво да ги направите најважните работи. Во спротивно, рокот може да биде пробиен. Може да ви биде прекината врската со партнерот. Атмосфера на неизвесност го опкружува вашиот љубовен план.

ЈАРЕЦ

Ретроградниот Меркур создава стагнација и неочекувани пречки во бизнисот. Подгответе резервен план. Изгледа дека вашата врска со партнерот стагнира. Тој петти елемент е неопходен за повторно да се разгори стариот жар.

ВОДОЛИЈА

Овој ден ви носи важен деловен состанок на кој ќе добиете нов проект или нови обврски. Нови елементи во работната средина. Партнерот ќе ви приреди убаво изненадување. Ви претстои убаво социјално излегување. Избегнувајте прекумерно внесување алкохол, бидете максимално присебни.

РИБИ

Денешниот деловен состанок ќе биде знак за успех, но и компромисно решение. Погрижете се да имате флексибилни рокови. Преку работата ќе запознаете многу интересна личност. Може да дојде до зближување меѓу вас. Можни се проблеми со бубрезите. Внесете повеќе вода во вашето тело.

Извор: glossy