Дневен хороскоп за 5 октомври: Ѕвездите наклонети кон Бикови, што ве чека Вас?

Лав

Во овој период најважно е да се расчистат некои врски, особено оние таканаречените пријателски. Личноста во знакот Риби е голема пречка на деловната страна и обидете се со разговор да ги отстраните сите пречки. Добри вести од партнерот до крајот на денот.

Девица

Денес сте многу посветени на работи поврзани со семејните и приватните односи. Помлад член од семејството ве оптоварува со некои одлуки. Не ги преземајте сите грижи на себе. Најважно е да останете во мир со себе.

Вага

Љубовната ситуација ви е многу нестабилна, до крајот на денот ќе имате конфликт со партнерот кој може да има сериозни последици. Во текот на оваа недела обидете се да ги решите односите внатре во куќата. Бидете подготвени за нови деловни одлуки.

Шкорпија

Во наредниот период бидете подготвени за соработка со луѓе од странство, особено кога станува збор за деловната ситуација. Ова е совршено време да започнете нова врска со некој со кој сте во контакт подолго време.


Претходна страна  Следна страна