Дневен хороскоп за четврток: Еден знак ќе реши проблем од минатото

ЛАВ

Во периодот кој претстои ќе почнете да менувате некои навики. Ваш пријател ви се меша во односот со саканата личност и тоа не ви се допаѓа. 

ДЕВИЦА

Проблемите во домот може да станат комплицирани. Потрудете се да правите компромиси. Иако саканата личност е тука покрај вас, вам ви се чини дека не ве разбира баш најдобро. 

ВАГА

Денес ќе решите некој проблем од минатото кој долго време сте го одложувале. Можна е комуникација со поранешна љубов, кон која и понатаму постојат емоции од ваша страна. 

ШКОРПИЈА

Можно е да дојде до неочекувани пресврти и проблеми во врска одредени планови. Ако отворено му ги покажете на партнерот вашите емоции, нема да се покаете туку ќе останете без зборови поради реакцијата. 


Претходна страна  Следна страна