Дневен хороскоп за четврток: Еден знак ќе реши проблем од минатото

ОВЕН

Можеби ќе погрешите ако инсистирате на драстични промени денес. Комуникацијата со саканата личност ќе се движи во подобар правец и ќе бидете генерално задоволни. 

БИК

Потрудете да се контролирате кога е трошењето во прашање. Иако изгледа како да имате сѐ со саканата личност, во длабочината на душата постои жал за минатото. 

БЛИЗНАЦИ

Денес би било најпаметно да се посветите на обврските кои сте ги оставиле на „стенд бај“. Станува сѐ појасно дека со саканата личност не сте најдобра комбинација и дека вашата врска кога тогаш ќе прекине. 

РАК

Со личноста која веќе подолго време ви нуди пријателство, ќе имате интересен разговор. Би било добро да се олабавите од сѐ што ви се случува на емотивно поле. 


Следна страна