Дневен хороскоп за четврток: Кај неколку знаци започнува период за многу промени

Лав

Дајте си можност да се одморите. Немојте да се форсирате, доколку чувствувате дека моментално немате сила за ништо. Уживате во љубовта со партнерот и задоволни сте кога сте во прегратката на партнерот.

Девица

Конечно ќе може да завршите некои обврски кои долго време ги одложувате. Задоволни сте со ситуацијата во која се наоѓате. Отворено ги покажувате своите чувства и се надевате дека партнерот ќе ви возврати со иста мера.

Вага

Може да очекувате дека ќе се стабилизирате во следниот период. Подготвени сте за нова врска. Внатре во себе чувствувате дека сте желни за емоција и промена на љубовно поле.

Шкорпија

Ве очекува тежок ден. Потрудете се да избегнете било какви ризици. Склони сте кон конфликти во односот со личноста која ја сакате. Важно е некогаш да покажете трпение.


Претходна страна  Следна страна