Дневен хороскоп: За еден знак љубовна среда

Овен

Можно е деловните обврски да ве оптоваруваат на некој начин. Пред вас е период кој носи кавги со колегите.

Лесно го покажувате вашиот интерес за личноста што ви се допаѓа. Немате двоумење.

Уживате да бидете физички активни.

Бик

Вашата финансиска состојба треба полека да се подобри. Може да очекувате добри вести.

Можно е врската со некој близок да биде променлива. Како да не сте подготвени да прифатите компромисно решение.

Внимавајте ан исхраната и на мрсна храна.

Близнаци

Одложувањето на деловните обврски ви создава тензија. Не одложувајте, ќе ви се натрупат обврски, пак вие ќе треба да си ги сработите.

Вашиот брак е во криза и не сте задоволни. Пред вас е период во кој ќе бидете склони кон поголеми кавги со партнерот.

Можни се проблеми со срцето.

Рак

Ве чека многу добра ситуација на деловно поле. Може да сметате на стабилност.

Се чувствувате убаво покрај лицето за кое се грижите. Ќе уживате во вечерните часови заедно.

Се чувствувате многу добро.


Следна страна