Дневен хороскоп за петок: Еден знак нека ги избегнува цигарите

Овен

Можно е да успеете да ги решите деловните проблеми од претходниот период и поради тоа да се чувствувате многу добро. Вашата љубомора ќе ви донесе немири и криза во бракот. Може да очекувате неповолен период.

Бик

Доколку сте очекувале движење во некоја нова работа, денешниот ден ви е многу поволен за тоа. Подготвени сте да се посветите на саканата личност со која имате многу заеднички интереси. Ве очекуваат убави моменти.

Близнаци

Можно е да немате прилика за своите обврски да ги завршите тогаш кога тоа ќе биде предвидено. Здодевно ви е на полето на љубов. Посакувате почеток на нови емотивни врска и ново познанство.

Рак

Не би требало да се грижите, бидејќи ќе ги решите проблемите кои моментално ве мачат на полето на работа. Доколку сте слободни, може да очекувате интересна средба која емотивно ќе ве раздрма по долго време.


Следна страна