Дневен хороскоп за петок: На ден пред викенд решавање на проблеми за еден знак

Овен

Сметајте дека постојат проблеми кои на некој начин ќе мора сами да ги решите. Можно е да не сте доволно спонтани во комуникацијата со саканата личност и да делувате срамежливо.

Бик

Можно е да се посветите на своите обврски и да покажете дека сте посветени и пожртвувани. Покажете му на партнерот дека ви е важно вашата врска да напредува и тој ќе ви возврати со иста мера.

Близнаци

Имате многу искуство и подготвени сте да им бидете на другите од помош. Односот со партнерот би можел да биде нестабилен и порменлив во наредниот период.

Рак

Одлично се снаоѓате со сите обврски, но и во комуникацијата со родителите. Нема назнаки за големи промени на љубовно поле. Избегнувајте ги конфликтите со саканата личност.


Следна страна