Дневен хороскоп за петок: На ден пред викенд решавање на проблеми за еден знак

Лав

Пријатно сте изненадени и задоволни од денешниот ден. Може да очекувате дека ќе заврши со истото темпо. Ви годи вниманието на љубовно поле и задоволни сте со односот со партнерот.

Девица

Време е да преземете контрола и да се посветите на обврските. Наскоро може да остварите некоја цел. Импулсивно реагирате и склони сте кон чести кавги со саканата личност. Врската ви е во криза.

Вага

Можно е денешниот ден да не биде најповолен за вас. Водете сметка што кажувате и немојте многу да ризикувате. Може да очекувате нови настани на љубовно поле и спојување со личноста која ја сакате.

Шкорпија

Не е поволен ден за поголеми промени. Можно е и самите да бидете скептични околу некои ризици. Ви годи флертот и на љубовно поле се чувствувате одлично. Може да очекувате поволен период.


Претходна страна  Следна страна