ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПЕТОК: Оставете го минатото зад себе!

ОВЕН

Не сте претерано рационални и денес сте склони кон некои заблуди или носење погрешни одлуки. Добар ден е ако сте во брак бидејќи може да имате многу убава ситуација со саканата личност во вашиот дом. Внимавајте на исхраната.

БИК

Не е премногу поволен ден за нови зделки или патувања. Постепено ќе отпуштите некои сопирачки. Комуникацијата со саканата личност е обоена со емоции. Уживате да бидете со партнерот. 

БЛИЗНАЦИ

Вашата нервоза не се одразува добро на вашата работа. Сепак, колку и да ви е тешко, можете да ги подобрите финансиите. Сигурно чувствувате близина со саканата личност и задоволни сте од договорот. Може да имате зголемен апетит.

РАК

Не е премногу поволен ден за вашето деловно поле, затоа избегнувајте да донесувате премногу важни одлуки. Се обидувате да ги сокриете чувствата, но сè можете да видите по изразот на лицето и погледот. 

ЛАВ

Малку сте загрижени за актуелните случувања, но треба да имате на ум дека среќата ќе се сврти во ваша корист. Се ближи средба со саканата личност, а вие сте многу возбудени поради тоа. Добро се согласувате со Рибите. 

ДЕВИЦА

Можно е некој од соработниците да ве прави нервозни. Не ја правите најдобрата комуникација во тимот. Не сте сигурни во чувствата и делувате малку нервозно во контактот со саканата личност. 

ВАГА

Ви треба малку време за да одлучите по кој пат да одите. Можни се променливи односи со претпоставените. Го оставивте минатото зад себе и сте среќни поради тоа. Можни се вкочанетост и проблеми со грбот. 


Следна страна