Дневен хороскоп за понеделник: Еден знак го чека разделба со саканата личност

Овен

Немате доволно доверба во деловното окружување и можно е од таа причина некои деловни тајни да ги чувате за себе. Можно е партнерот да ви покажува незадоволство. На полето на љубовта ве очекува криза.

Бик

Преоптеретени сте со обврски и не ви е воопшто лесно на ова поле да остварите баланс по кој копнеете. Не сте задоволни од околностите во кои се наоѓате со саканата личност. Некогаш ви делува како сѐ да е против вас.

Близнаци

Овој ден генерално не е поволен за работа, па потрудете се да не правите никакви грешки. Имате впечаток дека саканата личност не е искрена со вас и тоа ви пречи. Можно е да размислувате да ја прекинете врската.

Рак

Може да очекувате дека успешно ќе ги решите проблемите на работа. За вашите дилеми наскоро доаѓа одговорот. Емотивната ситуација не е прекрасна и вие се чувствувате осамено. Можно е да размислувате за да се вратите на старата љубов.


Следна страна