Дневен хороскоп за понеделник: Факторот на среќата ќе биде на страната на еден знак

Овен

Може да очекувате сѐ да оди онака како што планирате. Пред вас е добра фаза во која ќе бидете генерално задоволни. Доколку сте во врска можни се проблеми. 

Бик

Ве очекува поволен ден за нови пријателства кои би можеле да ви донесат подобрување на репутацијата. Може да се надевате на познанство со личност чија енергија многу ќе ви одговара. 

Близнаци

Не сакате да пуштите било кој да ви се меша во вашите одлуки. Подготвени сте да направите сѐ само да ја имате ситуацијата под контрола. Задоволни сте со комуникацијата која ја имате со симпатијата. 

Рак

Помал пад на концентрација би можел да ви се случи во текот на денешниот ден. Можни се некои грешки. Сакате внимание и љубов и многу ви е важно со партнерот да остварите близок однос. 


Следна страна