Дневен хороскоп за понеделник: Факторот на среќата ќе биде на страната на еден знак

Лав

Може да очекувате стабилизација на работите кои сте ги започнале во претходниот период. Ве очекуваат некои убави вести. Ви се допаѓа личност која не живее во ист град како вас. Следуваат компликации. Се чувствувате сосема добро.

Девица

Може да очекувате поволен ден за да остварите нови пријателства. Можеби ќе запознаете личност која отворено ќе ви каже што сака од вас.

Вага

Може да очекувате дека ќе добиете прилика да напредувате. Судбината е денес на ваша страна. Можеби размислувате дека ви се неопходни промени на љубовно поле.

Скорпија

Доколку сте имале во план патување, нема да ви биде лесно да го организирате, можни се компликации во последен момент. Позитивен ден за флерт со саканата личност и многу убави моменти. Одлично се чувствувате!


Претходна страна  Следна страна